Чи потрібна нова дисципліна у велоспорті?

Бесплатный онлайн-генератор sitemap для форумовКалендари, отчеты, прогнозы, обсуждение

Модераторы: Borisovich:), Gorian

Чи потрібна нова дисципліна у велоспорті?

Сообщение seven » 26 дек 2015, 19:02

Існує велокрос. Це перегони по підготовленим грунтовим дорогам, по колу, з перешкодами. Швидкість на таких трасах 20-30 км/год. Існує крос-кантрі маунтінбайк. Це перегони по гірським стежкам, по яких, якщо спробувати пробігти їх, можна запросто зламати ноги. А чи існує у професійному велоспорті гонки типу такої, яка проходить на острові Муромець у Києві (так зв. парк Дружби народів)? Це аматорська. А як щодо професійної? Тобто чи існують перегони по реальним грунтовим дорогам з вибоїнами на швидкостях 30+? Чому б, замість того, щоб культивувати нескінченні шосейні гонки, не влаштувати такі професійні змагання? Аеродинаміка тут менш важлива, ніж на шосе, що цікавіше. Тому тут менше можливостей для "колесування" - скільки сил прикладаєш, настільки швидко їдеш. На шосе "скинути" небажаного попутника важко, тут легше. Специфіка інша. Але це звісно були б дуже небезпечні перегони: швидкості надзвичайно високі, дороги з ямами і таке інше... Погодьтесь це не велокрос. У велокросі траса, де постійно скидають швидкість на поворотах, спішуються і так інше.

Причому не треба влаштовувати перегони по колу, а на далекі відстані - хіба мало грунтових доріг.. Тепер можна знімати перегони з різних мікролітальних апаратів і немає вприниципі особливої небезпеки, що вони впадуть на голову, бо все відбувається серед полів. Хоча це дуже відповідальне питання звісно і над цим дуже треба поміркувати.

Отже. Зараз немає такої дисципліни у велоспорті я так розімію. А чому? Не цікаво? Не телевізійно?
seven
100
100
 
Сообщения: 236
Зарегистрирован: 17 дек 2010, 12:28
Заслуженная репутация: 0
Повысить репутацию sevenПонизить репутацию seven

Re: Чи потрібна нова дисципліна у велоспорті?

Сообщение seven » 26 дек 2015, 19:50

Впринципі, це не єдина дисципліна велоспорту, якої не існує. Немає також перегонів по піскам і іншій важкопрохідній місцевості на мтб-велосипедах. Своєї специфіки тут також навалом.
seven
100
100
 
Сообщения: 236
Зарегистрирован: 17 дек 2010, 12:28
Заслуженная репутация: 0
Повысить репутацию sevenПонизить репутацию seven

Re: Чи потрібна нова дисципліна у велоспорті?

Сообщение Flame » 27 дек 2015, 07:57

Может просто всё ограничено - знаниями и воображением ?
Flame
100
100
 
Сообщения: 133
Зарегистрирован: 24 янв 2012, 14:38
Заслуженная репутация: 15
Повысить репутацию FlameПонизить репутацию Flame

Re: Чи потрібна нова дисципліна у велоспорті?

Сообщение rom » 27 дек 2015, 15:57

Все в ваших руках , прапор в руки , організовуйте , якщо вийде , людям сподобається , потянуться , стануть популярними . Дисциплін багато можна придумати . Шосе вже культивують більше ста років . І воно дуже популярне за кордоном , більше як в нас . Крім цього проводять багато специфічних змагань , для прикладу - мтб в гору по траві , або шосе в гору . Може там і ваші дисципліни культивують . Змагань там багато , але все одно , учасникам приходиться записуватися в чергу завчасно .
rom
1000+
1000+
 
Сообщения: 1094
Зарегистрирован: 02 ноя 2010, 21:58
Заслуженная репутация: 67
Повысить репутацию romПонизить репутацию rom

Re: Чи потрібна нова дисципліна у велоспорті?

Сообщение seven » 27 дек 2015, 18:10

Я просто цікавлюсь, якщо це можна. Щось було подібне французи експериментували. Їздили хто на чому, в тому числі на кросових велосипедах. Але я сумніваюсь, що це добра ідея використовувати кросові велосипеди - вбитися можна. Це ж не підготовлена траса для велокросу, а роздолбана ґрунтовка. Шосе це цікаво справді, але іноді хочеться різноманітності. Велокрос також дуже цікаве видовище, якщо бельгійський чи голандський, але дещо набридає, що гоняються по колу, або якби б коло було подовше.
seven
100
100
 
Сообщения: 236
Зарегистрирован: 17 дек 2010, 12:28
Заслуженная репутация: 0
Повысить репутацию sevenПонизить репутацию seven

Re: Чи потрібна нова дисципліна у велоспорті?

Сообщение Gorian » 28 дек 2015, 15:49

Все цікаво, телевізійно і т.д. Але коли ви спробуєте організувати щось нове тоді і зрозумієте вартість своєї ініціативи. Коли треба буде допомога з конкретною задачею - звертайтесь. Буду радий посприяти.
Аватара пользователя
Gorian
1000+
1000+
 
Сообщения: 1131
Зарегистрирован: 02 ноя 2009, 04:40
Откуда: Київ
Заслуженная репутация: 31
Повысить репутацию GorianПонизить репутацию Gorian

Re: Чи потрібна нова дисципліна у велоспорті?

Сообщение seven » 28 дек 2015, 18:18

Дякую, але я не спеціаліст у цьому. Просто цікавлюся.

Можна сказати, що такі перегони були б надзвичайно небезпечні - швидкість шалена, пряма траса, ями, колії.

Здається аеродинаміка тут відігравала б значну роль. Не можу сказати, які б гонщики тут мали перевагу: типу важковози, як на рубе, або навпаки легкої статури. Ще особливість: сюди можна включати також ділянки з рел'єфом, і на відміну від шосе, де дуже круті підйоми рідкість, тут вони можуть бути (у "торчки" рідко кладуть асфальт). Але основна траса це рівнина, на якій можна дуже сильно розігнатися. У велокросі здається виграють худі (чи ні?) - там часто бувають гірки і уся траса покручена - треба постійно пригальмовувати і знову набирати швидкість. У мтб крос-кантрі також "розділочники" не можуть сильно проявитися (?), як я це розумію. Думаю бажано в трасу включати асфальтні відрізки і, якщо є бруківка це було б чудово. Але асфальту і бруківки скажімо не більше 25-30%, а якщо покриття тверде, то будь-якої якості. На "рубе" ж навпаки - основна траса це гладкий асфальт.
seven
100
100
 
Сообщения: 236
Зарегистрирован: 17 дек 2010, 12:28
Заслуженная репутация: 0
Повысить репутацию sevenПонизить репутацию seven

Re: Чи потрібна нова дисципліна у велоспорті?

Сообщение Gorian » 28 дек 2015, 20:46

Якщо б ви відвідали останні змагання в Дубках Hardcore ви б зрозуміли що насправді небезпечно :)
Щось схоже на таку гонку я собі влаштовував разів 5 як тренування цього року. Не дуже весело, але як тренування - добре прокачує.
Аватара пользователя
Gorian
1000+
1000+
 
Сообщения: 1131
Зарегистрирован: 02 ноя 2009, 04:40
Откуда: Київ
Заслуженная репутация: 31
Повысить репутацию GorianПонизить репутацию Gorian

Re: Чи потрібна нова дисципліна у велоспорті?

Сообщение NickCV » 28 дек 2015, 20:56

при СССР в конце сезона проводилась куча кроссовых гонок , часто приуроченных к 7 ноября , дню революции . Гонки были жесткие , грязные и холодные :-) , часто на тех же шоссейных велосипедах . Это были предвестники нынешнего МТВ
но вы попробуйте , дерзайте , такую гонку не так сложно провести
Аватара пользователя
NickCV
Администратор
 
Сообщения: 1212
Зарегистрирован: 05 ноя 2009, 10:50
Заслуженная репутация: 18
Повысить репутацию NickCVПонизить репутацию NickCV

Re: Чи потрібна нова дисципліна у велоспорті?

Сообщение seven » 28 дек 2015, 22:10

Да, эволюция происходила. Ещё раньше это было вообще преодоление водных преград, буреломов и почти отвесных склонов с велосипедом на плече. В принципе, это тоже был нормальный спорт. Сейчас такого нет. Тогда похоже никто о безопасности не задумывался.
seven
100
100
 
Сообщения: 236
Зарегистрирован: 17 дек 2010, 12:28
Заслуженная репутация: 0
Повысить репутацию sevenПонизить репутацию seven

Re: Чи потрібна нова дисципліна у велоспорті?

Сообщение Sergey.K » 29 дек 2015, 21:48

seven писал(а):Тобто чи існують перегони по реальним грунтовим дорогам з вибоїнами на швидкостях 30+? Специфіка інша. Але це звісно були б дуже небезпечні перегони: швидкості надзвичайно високі, дороги з ямами і таке інше...

Причому не треба влаштовувати перегони по колу, а на далекі відстані - хіба мало грунтових доріг.. Тепер можна знімати перегони з різних мікролітальних апаратів і немає вприниципі особливої небезпеки, що вони впадуть на голову, бо все відбувається серед полів. Хоча це дуже відповідальне питання звісно і над цим дуже треба поміркувати.

Отже. Зараз немає такої дисципліни у велоспорті я так розімію. А чому? Не цікаво? Не телевізійно?

Южная Велосипедная Лига в Одессе уже 5 лет подряд проводит Большой Южный Экстрим-марафон. Там и грунтовые дороги и ямы, и выбоины. Нам очень понравился этот формат. Мы говорим: "Проехать этот марафон, всё-равно,что прожить жизнь".
Sergey.K
100
100
 
Сообщения: 116
Зарегистрирован: 04 июл 2011, 21:16
Заслуженная репутация: 5
Повысить репутацию Sergey.KПонизить репутацию Sergey.K

Re: Чи потрібна нова дисципліна у велоспорті?

Сообщение seven » 29 дек 2015, 22:17

Замечательно. Но это всё-таки не кросс. Я имею в виду такое, что там не то, что на шоссейнике делать нечего, но и на циклокроссере тоже - влететь в яму и всё..... Кросс-кантри вобщем, но скоростное. Название этому можно дать "спид-велокросс" или просто "спидкросс". Такого нет под эгидой UCI, если я не ошибаюсь. Дороги такие везде, но соревнований профессионалов на них нет. Маунтинбайк в принципе не совсем подходит для такого - посадка всё-таки не та, мне кажется, не знаю.. Когда всё время прямая трасса это должно иметь значение. Хорошо укатанная полевая дорога это почти асфальт, так что можно хорошо разогнаться, а потом раз - и яма.., вираж, колея, песок. И тормозить нельзя - завал может быть и смысла нет збавлять скорость по пустякам..
seven
100
100
 
Сообщения: 236
Зарегистрирован: 17 дек 2010, 12:28
Заслуженная репутация: 0
Повысить репутацию sevenПонизить репутацию seven

Re: Чи потрібна нова дисципліна у велоспорті?

Сообщение seven » 30 дек 2015, 17:47

Знайшов. UCI зрозуміло, що це може бути цікаво. Є виявляється мтб-марафон World (марафон існує з 2003 року). Але ця траса переважно не для маунтінбайків. Тут багато чисто велокросових доріг, як на мене. Маунтінбайк пристосований для лавіювання поміж дерев, каміння, а не для швидкості по прямій. Це в приципі не те, що я мав на увазі. Тут гірський велосипед, а не рівниний крос, але це схоже на те, що я пропоную.

https://www.youtube.com/watch?v=aFN-bYrwI5Y

Я думаю навіть на цій трасі циклокросер міг би посперечатися за перемогу, якщо траса суха і прикатана. Тобто навіть для цієї траси велосипед мав бути дещо інший, ніж мтб. Посадка перш за все інша. Як це розуміти, гонщик їде окремо на великій швидкості в середній посадці - типово мтбшній. Чи точніше типова мтбшна на зігнутих руках це щось середнє між середньою шосейною і низькою шосейною, але руль широкий мтбшний, руки розставлені.. На шосе справді всі їдуть у середній посадці, бо всі в групі. Але якщо ти хочеш втекти від групи на рівному ґрунті, то це справді легше, ніж на шосе, але якщо ігнорувати аеродинаміку - не реально. На відео серйозні спортсмени, але вони здається не думають втікати і їдуть так, наче це велопробіг. Звісно, якщо збираєш на собі повітря, то не хочеться втікати. Просто на класичних трасах мтб такого немає: там або вгору і аеродинаміка не має значення майже, або десь між деревами, або з гори по стежці, а там головне не попасти в аварію, а не обігнати. Тут інше - просторий спуск, можна це використовувати, а вони як мтбшники не звикли до цього, мені так здається.
seven
100
100
 
Сообщения: 236
Зарегистрирован: 17 дек 2010, 12:28
Заслуженная репутация: 0
Повысить репутацию sevenПонизить репутацию seven

Re: Чи потрібна нова дисципліна у велоспорті?

Сообщение seven » 03 янв 2016, 18:45

Веломашина такого типу вже готова. Можна влаштовувати змагання :-):

https://www.youtube.com/watch?v=ROsE7dT6PgQ

Зі старту мабуть потрібний довгий асфальтовий відрізок, де відразу розпочнеться боротьба за вигідну позицію, а потім - польові дороги.
seven
100
100
 
Сообщения: 236
Зарегистрирован: 17 дек 2010, 12:28
Заслуженная репутация: 0
Повысить репутацию sevenПонизить репутацию seven

Re: Чи потрібна нова дисципліна у велоспорті?

Сообщение seven » 19 сен 2017, 18:24

Підхопили ідею: велосипеди такі з'являються, а спорту такого немає:
https://www.youtube.com/watch?v=bAJT5-EKvy0
seven
100
100
 
Сообщения: 236
Зарегистрирован: 17 дек 2010, 12:28
Заслуженная репутация: 0
Повысить репутацию sevenПонизить репутацию seven


Вернуться в Соревнования

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 5

  • Наши партнёры